مادربزرگ وبلاگ نویسی

پیرترین وبلاگ‌نویس دنیا درگذشت (نقل از وبلاگ کیوی زاویه)

 اینترنت مادربزرگش را از دست داد.

 ماریا آملیا لوپز، پیرزن وبلاگ‌نویس که طرفداران فراوانی داشت در روز جمعه22 ماه مه درسن 97 سالگی درگذشت.

او در کشور زادگاهش، اسپانیا، به چهره‌ای مشهور بدل شده بود.

کلیک ورود به دنیای اینترنت برای ماریا آملیا لوپز خیلی دیر زده شد. او به مناسبت تولد ۹۵ سالگی‌اش  هدیه‌ای کاملا مدرن و امروزی از نوه‌اش دریافت کرد؛ یک وبلاگ که باعث شد عنوان لقب "پیرترین وبلاگ‌نویس دنیا" را از آن ماریا کند. ماریا اهل شمال غرب اسپانیا بود و از دسامبر سال ۲۰۰۶ نوشتن خاطرات خود را در وبلاگش شروع کرد.

 هنوز مدت زمان زیادی نگذشته بود که نوشته‌های ماریا طرفداران زیادی را از پنج قاره جذب کرد و وبلاگ او به یکی از پر مخاطب‌ترین وبلاگ‌های اسپانیایی زبان تبدیل شد. البته از همان ابتدا نوه، مادربزرگ را دست‌تنها نگذاشته بود. او پس از ضبط صدای ماریا و تایپ تمام گفته‌های او، آنها را به وبلاگ ماریا که "A mis 95 anos" نام داشت، منتقل می‌کرد.

 خاطرات و تجربیات جوانی، جنگ داخلی اسپانیا و همینطور سیاست روز دستمایه‌ی پست‌های وبلاگی مادربزرگ اینترنتی بود. او حتی یک بار گزارشی از سفرش به برزیل را هم در وبلاگش نوشت که عکس‌های آن نشانی برای اثبات سرزندگی او به شمار می‌رفتند. 

 خوانندگان زیادی در کامنت‌های متعددی برای ماریا از وبلاگ‌نویسی او استقبال کردند و تا به امروز بیشتر از یک و نیم میلیون نفر از وبلاگش بازدید کرده‌اند. در این میان وبلاگ ماریا نیز برنده‌ی جوایز متعددی از جمله، جایزه‌ی مسابقات وبلاگ‌نویسی دویچه‌ وله (The BOBs) در سال ۲۰۰۷ شد. او یک بار گفته بود، اینترنت دنیای جدیدی پیش روی او گشوده و ۲۰ سال او را جوان‌تر کرده است. ماریا همچنین به پیرمردان و پیرزنان توصیه می‌کرد که ترسی از تکنولوژی به خود راه ندهند.

 

/ 6 نظر / 59 بازدید
پیریکلی

سلام اوستاد چوغ ساغ اولوز دوغرودان منیم اوره گ ائویمی ایشغلاندیردیز .اینانماییردیم بو تئزلیک ده آردم آتاسیز گؤزلريم اوسته. گؤزه ل خبر يازيب سيز سيز ايچين ده تاري دان عيزتلي عؤمور ديلك ليرم و ايشاللاه بو يولدا گوني گون ده ن گوجلو آرديم آتاسيز.

خالقی

سلام معلم مهربانم خسته نباشید .از نظر و نوشته زیبا ووزینتان لذت بردم دست مریزاد .حقیر قصد تخریب اعمال بعضا خارج از عرف (بعضیها)را نداشتم و تنها یادآوری کوچولوی بود برای ..... لیکن شما معلمین گرامی همیشه چراغ راه ما جوانان خام بوده و هستید .آرزوی سلامتی برای شما معلم بزرگوار[گل][گل][گل]

پیریکلی

اوستاد لوطفوزی آرتیق قیلارسیز منی لینک ائله سیز[گل][گل][گل][گل][گل]

زاویه سادات

سلام استاد. شعر زیبای اخوی را خواندم. خوشحالم که اینها جمع آوری می شود. وقتی اخوی بزرگتان سید منصف از دنیا رفتند بسیار تاسف خوردم. ایشان گنجینه اطلاعاتی خوبی در مورد تاریج زاویه سادات بودن که متاسفانه با خود همراه بردند. فکر می کنم این شیوخ زاویه تا از نعمت مصاحبتشان برخورداریم باید از دانش و تجربه و اطلاعاتشان بهره گرفت. پیشنهاد می کنم هرچه راجع به زاویه سادات می دانید اینجا بنویسید. مثلا اینکه سادات کی و از کجا به اینجا آمده اند و تاریخ ما به کجا بر می گردد. اولین کسی که از اجداد ما در این روستا سکنی گزیده اند چه کسانی بوده اند. نسبت ما با امام زاده و تقسیم بندی طایفه ها. این اطلاعات نباید با فوت بزرگان از بین برود. همین اخوی سید یعصوب اطلاعات خوبی باید داشته باشند و خود حضرتعالی. ارادتمند.

یک روستایی

هرکس هر چیز درمورد روستا میخواهد بزودی وب سایت روستا افتتاح خواهد شد وخبرهای انلاین دراین سایت

سید

سلام استاد نمی نویسی دیگر؟ تقریبا از زمان انتخابات. چند باری سر زده ام و تشریف ندارید؟ امید که تن سلامت و روان پرنشاط باشد.