روز پدر مبارک   

واقعا افتخاری است برای مردان سرزمین من که روز تولد علی برای بزرگداشت آنها بعنوان روز پدر نامگزاری شده است.به شرط آنکه علی نه در سخن بلکه در عمل مولایشان باشد .مانند او شجاع، پاکدامن ،پرهیزگار و خداترس باشند و بر وصایایش( تقوی و نظم در امور) پایبند باشند . تقدیر ما از پدران سرزمینمان تشویق آنها به علی گونه بودن است .چه زیبا خواهد بود دنیائی که مردان و پدرانش همه شبیه به این بزرگمرد عالم بشریت باشند.واقعا چه زیبا خواهد بود .

لینک
سه‌شنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٧ - میرهادی خلخالی زاویه

   الان چه وقتی است؟   

سلام.همیشه وقتی مسافری از خلخال می رسید می پرسیدیم الان نه واقتدی؟قزل گول آچپ؟ یا ساری گول آچپ؟ دوست داشتیم و داریم همیشه در جریان اوضاع شهرمان باشیم وبقول معروف همیشه دوشاخه وصل باشد. و اما الان در خلخال فصل بیچین یا دروی علوفه است و بالطبع فصلی است که آلبالوها دارند می رسند و اگر دوست ندارید خوردن آلبالوهای خوشمزه را از دست بدهید بشتابید که فر صت زیاد نیست ما که به خوردن گیلاس نرسیدیم و حالا دوست ندارم آلبالو را هم از دست بدهم . در ضمن قزل گول هم دیگر به اواخر فصلش رسیده و تک و توک در جاهای خنک تر مانده است.و اما از هوای شهرمان بگویم که محشر است .ما که از جهنم آلوده تهران فرار کرده بودیم زیر دو تا لحاف و در حالیکه پنجره ها را هم بسته بودیم می لرزیدیم و گاه بخاری برقی هم روشن می کردیم.حتی یادش هم در این گرمای تابستان جگر آدم را مثل هندوانه تگری خنک می کند و حال می آورد.وای اگر دست این صنعت نصفه نیمه توریسم به این شهر ما می رسید چه غوغائی می شد؟ آخ که چقدر دلم می خواست سرمایه حسابی داشتم و یک هتل حسابی توی این شهر می زدم و بعد شروع می کردم به تبلیغ که بهشت گمشده اینجاست.بشتابید. همینجوریش هم دوستان و کسانی که وصف خلخال را می شنوند مدام می پرسند چطور می شود به خلخال رفت ؟چقدر راه است ؟هتل درست و حسابی دارد؟ یادم می آید پارسال برای پرس و جو به مهمانسرای ایرانگردی خلخال رفتم ظاهر و لابی آن که بد نبود وقیمتها هم برای هر شب اتاق یک تخته 17 هزار و دو تخته 21 هزار بود.البته از تمیزی داخل اتاقها و امکانات آنها خبر ندارم. یک هتل سپید هم شهرمان دارد که از قیمتهای آن خبری ندارم.اگر با یک چادر مسافرتی هم راهی خلخال شوید به شرط آن که لباس گرم همراه داشته باشید مطمئنم خوش می گذرد بخصوص که در بعضی نقاط شهر مثل چشمه ازنو امکاناتی برای اسکان فراهم شده است.مطمئنم اگر کسی یکبار این راه را بیایددیگر نمی تواند فراموشش کند.خوش بگذره.

لینک
پنجشنبه ۱۳ تیر ،۱۳۸٧ - میرهادی خلخالی زاویه

   حمام نصر خلخال   

سلام

باخبر شدیم دکتر بشیر خالقی نماینده مردم خلخال به عضویت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس انتخاب گردیده اند. امیدواریم بتوانند در این سمت با تصویب قوانین مترقی به اعتلای وضعیت بهداشت و سلامت در کشور کمک نمایند.

امروز عکسهائی از حمام نصر خلخال بدستم رسید که تماشای آنها خالی از لطف نیست.این حمام پس از مرمت و بازسازی با انتقال اشیائ موجود در موزه خلخال به شکل موزه درآمده است و مردم شهرمان و مسافرین برای بازدید از این بنای تاریخی و همینطور اشیائ باستانی به این مکان زیبا مراجعه می کنند .با  دیدن این حمام   سابقه استحمام در این مکان بهمراه برادرانم  و مشت و مال حسابی دلاک و هیاهوی این فضا در سالهای دور در ذهنم زنده شد.دروسط این بنا حوض زیبائی بود که نگهبان بنا می گفت از زیر تلی از خاک بیرون آورده شده است.اگر هنوز این بنای زیبا را راندیده اید توصیه می کنم تماشای این مکان تاریخی را از دست ندهید.

 

 

 

 

 

لینک
چهارشنبه ٥ تیر ،۱۳۸٧ - میرهادی خلخالی زاویه

   روز مادر مبارک   

آی گوزل آنالار :

گونوز مبارک،همیشه وار اولاسوز.

آناسیز ایله بیل کی گون چیخمر ،آی بیتمر

اگر اولماسیدی کی اوشاغلار اوزلری آنا آتا اوللار ،آنا غمی هچواقت یاددان چخمازدی.آنا غمی گورمیسوز.آنالاروزی گوزلیون.

میلاد اسوه زنان عالم فاطمه زهرا و روز مادر مبارک باد.


مهر مادر چشمه جوشان جان

جوشد از دریای  لطف   بیکران


مهر مادر جلوه   لطف    خداست

سلسله جنبان هستی و بقاست

                                           (حباب)

لینک
دوشنبه ۳ تیر ،۱۳۸٧ - میرهادی خلخالی زاویه

   تله کابین شهرمان   

سلام باخبر شدم که شهرمون قراره صاحب تله کابین بشه.اونم تو بهشت سرسبز و زیبای چشمه میر عدیل در اندبیل.حتما تاحالا این منطقه قشنگ رو که با فاصله کمی از هروآباد(ببخشید خلخال،ما قدیمیها هنوز عادت نکردیم به این اسم)واقع شده دیدید.خدارو چی دیدید.شاید به همین زودیا سوار بر تله کابین شهرمون براتون عکسای هوائی بگیرم و در وبلاگم نشونتون بدم.البته من از ارتفاع می ترسم و هنوز تله کابین توچال رو هم سوار نشدم ولی خوب قضیه تله کابین شهرمون یه چیز دیگه س ونمیشه سوارش نشم.راستی من الان اومدم خلخال و دارم از هوای محشرش لذت می برم.بزودی عکسهای نابی نمایش خواهم داد.منتظرم باشید.

لینک
دوشنبه ۳ تیر ،۱۳۸٧ - میرهادی خلخالی زاویه